Erinevad massaazid
SƜTISTE ILUSALONG, SEST SA VAJAD AEGA ISEENDA JAOKS!

Meemassaz

 

Meemassaz on üks tiibeti iidsetest ravimassaazidest.Mett kasutatakse selles kleepainena, mille abil on organismist võimalik eemaldada „saastunud energiat“.

Naha kaudu sisenedes vereringesse, annab mesi edasi ka oma head raviomadused, mis lõpptulemusena mõjub tervendavalt, soodustab seedimist, toitainete omastamist, ainevahetust.

Massaazi toimel avanevad energiakanalid, energia hakkab nendes jälle vabalt voolama, kõrvaldades haigusi põhjustavaid ummistusi- läbi selle toimub tervenemine.

Selle meetodi eripära seisneb selles, et ta mitte ei tervenda meie füüsilist keha, vaid aitab hästi ka hingehädade korral  -toimub ka psüühiliste blokkide kõrvaldamine.

Näidustused: seljahaigused, liigesepõletikud, külmetushaigused, ainevahetushäired, psoriaasi kuiv vorm, tselluliit

Vastunäidustused: üldised massaazi vastunäidustused: mädanikud, alkoholijoove, suhkruhaigus, rasedad, lapsed, märjad nahahaigused, rasked psüühikahäired, vererõhk üle 180, südamehaigused, südame stimulaator, mee suhtes allergia.

Samuti, kui on 6 kuu jooksul olnud traumat, operatsiooni , ei ole soovitav meemassaazi teha.Karvastel inimestel on massaaz  valus. Sel juhul tuleks enne vajadusel rasseerida.

 

Mida võiks teada tselluliidist?

 

Rasvkude koosneb rasvarakkudest, millede põhiülesanne on talletada energiareserve.Rasvarakkude ainevahetuses eristatakse kaht samaaegselt kulgevat ja tasakaalustatud protsessi: seedimiskanalist imendunud rasvadest varurasvade ladestumist (lipogeneesi ) ja ladestunud varurasva kasutamist keha elutegevuseks(lipolüüsi).Mitmete häirete puhul võib lipolüüs muutuda olenematuks, ent lipogenees jätkub tavalisest paremini.Kui rasvarakud talletavad rohkem energiat, kui neil kulub tarbimiseks, siis neil on kalduvus hakata suurenema. Nendest moodustuvad kobarad, mis annavad nahale ebaühtlase välimuse. Mitteelastsed kiud, mis nagu väikesed juhtmed ühendavad naha süvapinda ja lihaseid, tõmbavad rasvunud koe mügarikuks ja tekib nn.tepitud pind. Rasvavarude suurenemisel tõmbab sidekoevõrgustik kokku ka samas piirkonnas paiknevad vere-ja lümfisooned ning närvikiud. Sellel alal häirub koevedelike liikumine ja kuhjuvad ladestunud rasvhapped. Tulemuseks on lokaalne rasvkoe ainevahetushäire ehk tselluliit. Tekkimist soodustavad tegurid: Hormonaalsed, geneetiline soodumus, väsimus ja stress, vale toitumine, vale rüht, pidev istuv või seisev töö, liikumisvaegus, halb seedeprotsess, hapnikuvaegus, seedeelundite haigused, suitsetamine ja alkohol.

Tselluliidi tunnused: Naha ebatasasused, pigistamisel tekib"kodujuustu" efekt, jahedus selles piirkonnas, naha kuivus ja lõtvumine, valulikkus, sinikate kerge tekkimine.

 Sellisest lokaliseerunud rasvast on raske lahti saada. Kaunis tulemus on saavutatav vaid järjekindla tegutsemisega ja eluviisi korrigeerimisega.

 

Tselluliidimassaz kupuga

 

Tehakse kogu keha üldmassaaz eeterliku , tselluliidivastase õliga. Probleemsetes kohtades kasutatakse kuppu, et aktiveerida veelgi ainevahetust.

Massaazi toimel paraneb naha verevarustus( tekib hüpereemia) ,  paraneb higi- ja rasunäärmete talitus, naha elastsus ja ainevahetus.

Väheneb rasvade ladestumine, aktiveerub vereringe, kiireneb lümfiringe, lihaste toonus paraneb, rahustab närvisüsteemi, vähendab stressi ja ärevust ning paraneb hormonaalne tasakaal.

Ravi algul on soovitav teha massaazi tihedalt-. u 3 korda nädalas (10 korda), seejärel 2 korda nädalas ( 2 kuud) , hiljem 1x nädalas.

 

SĆ¼tiste Ilustuudio OƜ | SĆ¼tiste tee 19A, 13419 Tallinn | +372 654 2484 | info(at)sytistesalong.ee
ettur.ee